W blogu tym są opisywane przykłady nierzetelności, manipulacji, celowych niedomówień, przeinaczeń, niechlujstwa, które powodują, że gazeta przeistacza się ze źródła informacji w tabloid i narzędzie propagandy, co do niedawna wydawało się niemożliwe w piśmie tej klasy. Blog o upadku najlepszego polskiego dziennika - w przykładach.
Blog > Komentarze do wpisu
Umarł król, niech żyje król!
Dzisiaj z funkcji redaktora naczelnego został odwołany Grzegorz Gauden. Nowym naczelnym został Paweł Lisicki.

Mam nadzieję, że nowy naczelny „wyprostuje” moją ulubioną gazetę, która w ostatnim czasie coraz bardziej przypominała „Gazetę Wyborczą Lite”, i przywróci ją do dawnej świetności. Mam nadzieję, że „Rzeczpospolita” będzie, jak dawniej, rzetelnie informować i opisywać fakty, a nie uprawiać prymitywną propagandę i kreować rzeczywistość.

I mam nadzieję, że nie będę musiał już prowadzić tego niszowego bloga, tego „listu do redakcji” (swego czasu znudziło mi się wysyłanie do „Rz” e-maili ze „sprostowaniami” i dlatego powstał ten blog). Aczkolwiek się nie odżegnuję. ;-)

Panu redaktorowi naczelnemu Grzegorzowi Gaudenowi dziękujemy za najlepszą na świecie szatę graficzną.

środa, 13 września 2006, t-800

Polecane wpisy

  • Blog do kasacji

    Ten blog w najbliższym czasie zostanie stąd usunięty. Statyczne archiwum znajduje się na stronie http://store2008.yoyo.pl/rzw (nie ma tam możliwości komentowan

  • Nie trzeba kupować „Wyborczej”

    Już nie trzeba czytać „Gazety Wyborczej”. Wystarczy poczytać Jacka Rakowieckiego, zastępcę redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Fragm

  • Partyzantka w „Rzeczpospolitej”

    Wczoraj w dziale publicystycznym ukazał się artykuł Sharon Begley z „The Wall Street Journal” zatytułowany „Naukowa sztuka socjotechniki̶

Komentarze
2006/09/13 20:29:32
Piszesz tak jakby czytający nie mieli własnego zdania i ulgali manipulacji, pewnie trochę racji w tym jest ale przecież nie do końca!!!
-
Gość: red, *.gprsbal.plusgsm.pl
2006/09/13 20:35:23
Polecieli ze stanowisk Rakowiecki i Kluczkowska... Wietrzenie stanowisk i trupow w szafie trwa nadal i poleci tez Solecka, kierownica dzialu krajowego
-
Gość: T-800, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/09/13 21:08:43
Rakowiecki poleciał? WSPANIALE!!! :-))) Ja się wcześniej obawiałem, że naczelnym zostanie!

Solecka, odkąd została szefową działu krajowego, dołowała (wcześniej, jak pisała tylko o służbie zdrowia, była OK).

Dzięki za informacje! :-)

Pozdrawiam! :-)
-
Gość: Jan.Nowak1, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/09/13 22:32:07

Za to w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa zawieszono w prawach głosu znanego dziennikarza telewizyjnego Macieja Gawlikowskiego, za to że nie piał z oburzenia w związku z ujawnieniem negocjacji z SB prowadzonych przez Kuronia.
Polecam link do "Wolnego Słowa" - Mysia wróciła
forum.sws.org.pl/viewtopic.php?t=857
-
Gość: T-800, *.tpnet.pl
2006/09/13 22:51:38
WOLNE Słowo? He, he, he! :-))) To tak jak z Unią WOLNOŚCI, która chciała zdelegalizować Młodzież Wszechpolską. :-)

Kpiny!
-
2006/09/14 01:29:12
Moim zdaniem to najlepsza wiadomosc ostatnich paru miesiecy. Ciekawe jakie inwektywy "lataja" teraz w zaprzyjaznionych redakcjach: TP, GW, Polityka, Nie... itp... Ciekawe czy Walterowka-tvn (szklo kontaktowe cala dobe) bedzie cytowac nowa RZepe? Jak nie to dyzurnym pozostana tylko GW, Trybuna i kolorowe pisemka dla debili. Ciekawie sie zrobilo, nie powiem..:)
-
2006/09/17 19:05:03
Wikipedia - "wolna" - pod kontrolą antyIPNowców

Polecam jako temat rzetelności dziennikarskiej

Wikipedia reklamuje się, że jest wolną, niezależną i neutralną encyklopedią, w której każdy, kto się na czymś zna, może tworzyć lub modyfikować hasła.
Ale rzeczywistość jest inna. Na Wikipedii są dopuszczalne tylko "właściwie" poglądy. To jest wolno (a ściślej nawet wskazane jest) krytykować np. Instytut Pamięci Narodowej, zaś całkiem niedopuszczalne jest podanie takiej informacji, że np. Maleszka jest pracownikiem Gazety Wyborczej.

Gdy w tej "wolnej encyklopedii", w składzie władz której jest m.in. Piotr
Cywiński (prezes Warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej i dyrektor
Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Cywi%C5%84ski
) hasło[!] "Krytyka Instytu Pamięci Narodowej" przekroczyło już wszelkie
normy, jeden z czytelników zgłosił je do usunięcia (co skończyło się tym że
został zablokowany mu dostęp pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Mynek
pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedysty:Mynek
Dopiero po zgłoszeniu do usunięcia hasło wywołało na Wikipedii wielką burzę, ale ostatecznie owo "hasło" (w cudzysłowie, bo nie jest to hasło, a tylko propogandowy artykuł) w wyniku głosowania zostało usunięte (a niedługo potem usunięta została też dyskusja - w której zwracano uwagę na skalę łamanie wszelkich zasad Wikipedii jak i zdrowego rozsądu - stąd nieczynne dwa pierwsze linki
pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedysty:Mynek
Ale mylnym jest ten kto sądzi, iż było to jakieś zwycięstwo, gdyż jeszcze
przed jego usunięciem całą treść dwaj administratorzy Wikipedii Michał Rosa i Grzegorz Dąbrowski (białostocki dziennikarz "Gazety Wyborczej") postarali się 14 września o przeniesienie całej treści tej krytyki i 17 września o dodatkowe jej rozbudowanie:
tiny.pl/7jrb
pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Instytut_Pami%C4%99ci_Narodowej_-_Komisja_%C5%9Acigania_Zbrodni_przeciwko_Narodowi_Polskiemu

Polecam lekturę tej nowej wersji hasła o IPN, w "neutralnej" Wikipedii
tiny.pl/7n72
pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Pami%C4%99ci_Narodowej_-_Komisja_%C5%9Acigania_Zbrodni_przeciwko_Narodowi_Polskiemu-
Gość: Lobo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/09/20 01:15:11
Kolejny ciekawy news: remiq.jogger.pl/2006/09/19/zagadka-dla-spostrzegawczych/
-
2006/09/28 17:41:14
Tym wszystkim, ktorzy maja dosyc manipulanctwa GieWu polecam felieton "Niedziela komentujaca" w satyrycznej gazetce Trybunka Ludu. Jezeli nie mozna z czyms walczyc, zawsze mozna z tego kpic. Gratulacje dla autora bloga. Szata graficzna swietna!!!
www.trybunka.blox.pl